Grupa Teatralna "Garderoba"

działa od 1990 r. pod kierunkiem Barbary Płocicy - instruktora d/s teatru. Wokół "Garderoby" gromadzi się wielu uzdolnionych i niezwykle wrażliwych na sztukę ludzi. Zespół skupia młodzież, która ma możliwość rozwijania swoich umiejętności warsztatowych i uczestniczenia w konkursach poetyckich, występowania dla widowni dziecięcej i dorosłych.

Opiekun grupy i reżyser Barbara Płocica przekazuje im z wielką pasją swoją miłość do teatru oraz do sztuki żywego słowa. Pod jej kierunkiem zespoły co roku przygotowują kilkanaście nowych przedstawień, które także w ramach edukacji teatralnej pokazują w szkołach i ośrodkach kultury woj. podkarpackiego. Bardzo dużą popularnością cieszą się lekcje teatralne, w których uczestniczą całe szkoły bądź klasy o kierunku humanistycznym. Konkursy recytatorskie, do których przystępują wszyscy członkowie Grupy Teatralnej są okazją indywidualnego kształtowania i rozwoju osobowości, wyrabiania dobrego gustu literackiego i teatralnego oraz występów przed publicznością we własnym środowisku, a także na przeglądach i festiwalach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych., w czasie których zdobywają czołowe lokaty. Młodzi artyści występują także podczas różnych uroczystości rocznicowych, goszczą w domach dziecka i samorządowych placówkach kultury. W 1992 r. reż. Marek Strycharski zrealizował o B. Płocicy i Grupie Teatralnej "Garderoba" film z cyklu "O miejsce na ziemi", który emitowano w programie I TVP. W 1999 r. zespół został zaproszony do udziału w IX Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Malta" w Poznaniu, gdzie pokazał program poetycki "Anioły". Brał także udział w Międzynarodowych Warsztatach Teatralnych w Metz we Francji (1999-2000). Wielokrotnie występował podczas Przemyskiej Wiosny Poetyckiej, poświęconej twórczości współczesnych poetów polskich, zbierając pochwały od uczestniczących w tej imprezie poetów. Czternastu członków ukończyło szkoły aktorskie i dziś pracują w teatrach zawodowych Warszawy, Łodzi i Wrocławia.

Aktualnie zespół liczy 24 osoby w wieku od 11 do 18 lat. Młodzież pracuje w trzech grupach - w najmłodszej uczestnikami są dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, w średniej pracuje młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, w starszej licealiści i studenci.

W ich repertuarze znajdują się obecnie Grupa Teatralna "Garderoba" I: 
- monodram "Pełzając" wg Marii Bujańskiej w wyk. Joanny Korpal 
- monodram "Jua-nna" wg Rolanda Topora w wyk. Krzysztofa Topora 
- monodram "Ludzie kochani, jakiego ja mam tatusia" wg Bohumila Hrabala w wyk. Gracji Niedźwiedź 
- monodram "Nr 307096000" wg Marii Bujańskiej w wyk. Bartłomieja Wirkijowskiego 
- spektakl "Bankiet" wg Witolda Gombrowicza

Grupa Teatralna "Garderoba" II: 
- monodram "Pchła Szachrajka" wg Jana Brzechwy w wyk. Katarzyny Horny 
- spektakl "Księżniczka Magdalena" wg St. Witkiewicza 
- spektakl "Śliczne i straszne obrazki z życia Stasia Witkiewicza" spektakl "Słoń, który wysiedział jajko" wg dr Seussa 
- spektakl "Alicja w Krainie Liter" wg Lewisa Carrolla

Grupa Teatralna "Mała Garderoba": 
- monodram "Pan Faja i Mądrala" wg H. Ch. Andersena w wyk Aliz Matök 
- spektakl "Alicja w krainie czarów" wg Levisa Carrolla 
- spektakl "W krainie wielkiego odbicia" wg Macieja Wojtyszki

W tym roku była jednym z filarów Przemyskiej Wiosny Poetyckiej. Na Zamku Kazimierzowskim zobaczyliśmy w ich wykonaniu  spektakle w reż. Barbary Płocicy -„Anioły” oraz „Piosenkę niekochanego” wg poezji Apollinaire’a.
 „Anioły” zespół pokazał także na przemyskim rynku podczas Wielokulturowego Festiwalu „Galicja”.
Młodych aktorów zaproszono również na Ogólnopolski Festiwal Małych Form „Zderzenia Teatralne”, 
organizowany pod koniec sierpnia w Warszawie.